ΥΓΙΕΙΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ & ΠΡΑΣΙΝΕΣ ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ ΝΤΟΜΑΤΕΣ

2 υγ2932

Την Πέμπτη 7/12/2023 οι μαθητές/τριες της Α & Δ τάξης πραγματοποίησαν βιωματική δράση «Ευφάνταστου Υγιεινού Πρωινού» στα πλαίσια των   Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, στον θεματικό άξονα «Ευ Ζην» Διατροφή με θεματική « Πράσινες τηγανιτές ντομάτες και άλλα φρούτα» από την Δ τάξη «Η σωστή διατροφή με γεμίζει με ζωή» από την Α τάξη και  το Πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων «Υγεία και Διατροφή» από την Δ τάξη «Τρέφομαι υγιεινά για δοντάκια όλο χαρά» Α τάξη. Τα παιδιά ομαδοσυνεργατικά με τη συμβολή των εκπαιδευτικών και των γονέων τους δημιούργησαν πιάτα με υγιεινές τροφές και με αστείρευτη φαντασία πρωτότυπες ιδέες σερβιρίσματος. Η δράση συνετέλεσε στην οικοδόμηση σχέσεων αμοιβαίας επικοινωνίας και συνεργασίας μεταξύ της εκπαιδευτικής κοινότητας και των γονέων, όπως επίσης συνετέλεσε ώστε οι μαθητές να ευαισθητοποιηθούν σε θέματα υγιεινής διατροφής.

2 υγ29323υγιε4υγιεινη1υγ5ΥΓΙΕΙΝΗ6ΥΓΙΕΙΝΗ

Κατηγορίες: ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.