ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ Δ.Σ. ΚΛΕΙΔΙΟΥ ΜΕ ‘ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ’

1Α

Το Δ.Σ. Κλειδίου ανταποκρίθηκε άμεσα στο κάλεσμα του Συλλόγου Γονέων & Κηδ. ΑμεΑ Ν. Ημαθίας «Τα Παιδιά της Άνοιξης» για διοργάνωση έκθεσης ζωγραφικής με συμμετοχή του Δημοτικού Σχολείου μας με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα ΑμεΑ στις 3 Δεκεμβρίου. Ο Σύλλογος μας παρείχε υφασμάτινες τσάντες πολλαπλών χρήσεων πάνω στις οποίες οι μαθητές μας με την υποστήριξη της εκπαιδευτικού – εικαστικού Τσιλβελή Ζωής δημιούργησαν μια ζωγραφιά με θέμα την αναπηρία – πως την αντιλαμβάνονται, τι συναισθήματα τους δημιουργεί, πως γίνεται η συμπερίληψη στην κοινωνία μας. Οι ζωγραφισμένες τσάντες θα εκτίθενται προς πώληση στο Χώρο Τεχνών στις 3 Δεκέμβρη στη διοργάνωση εκδήλωσης για την Παγκόσμια Ημέρα Αναπηρίας.

17ΑΜΕΑ14ΑΜΕΑ16ΑΜΕΑ15ΑΜΕΑ13ΑΜΕΑ12ΑΜΕΑ10ΑΜΕΑ9ΑΜΕΑ8ΑΜΕΑ7ΑΜΕΑ6ΑΜΕΑ5ΑΜΕΑ4ΑΜΕΑ3ΑΜΕ2ΑΜ

Κατηγορίες: ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.