ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ

17 ΝΟ

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός για τα 50 χρόνια από την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Τη γιορτή  επιμελήθηκε η εκπαιδευτικός κ. Γεγγενίδη Αναστασία. Στη διάρκεια της γιορτής έγινε παρουσίαση των γεγονότων σε power point, προβλήθηκαν βίντεο τα οποία συγκίνησαν τους μικρούς μαθητές, οι μαθητές/τριες της Στ τάξης διηγήθηκαν τα γεγονότα που συνέβησαν την περίοδο της χούντας και απήγγειλαν επετειακά ποιήματα και κείμενα. Η γιορτή πλαισιώθηκε από τη χορωδία η οποία απέδωσε εξαιρετικά τα τραγούδια με τη συνοδεία μουσικών οργάνων, φλάουτο η κ Γεγγενίδη Αναστασία και κιθάρα η κ. Σαββίδου Χαρίκλεια. Την επιμέλεια της χορωδίας είχαν οι εκπαιδευτικοί: κ. Σαββίδου Χαρίκλεια (μουσικός), η κ. Γεγγενίδη Αναστασία και ο κ. Φερενίδης Χρήστος.

17 ΝΟΕΜΒ17 ν17 ΝΟΕ

Κατηγορίες: ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.