Seaμετέχω στον αγώνα για ένα καθαρό Θαλάσσιο περιβάλλον

Μάι 20174

_20170504_122358Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο σχολείο μας το εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Λιμεναρχείου Ναυπλίου “Ενημερώνομαι-Seaμετέχω στον αγώνα για ένα καθαρό θάλασσιο περιβάλλον.

Μέσα από εξαιρετικές προβολές και ομιλία του Λιμενάρχη Ναυπλίου κ Μαρίνου Σπ., οι μαθητές/τριες μας ενημερώθηκαν για τις προσπάθειες προστασίας του θαλάσσιου περιβάλλοντος και ευαισθητοποιήθηκαν προς έναν τρόπο ζωής φιλικό με το υδάτινο οικοσύστημα.

Ευχαριστούμε θερμά το Λιμεναρχείο Ναυπλίου, τον Λιμενάρχη κ. Μαρίνο και τις αξιωματικούς για την παρουσία τους και τις πραγματικά διαφωτιστικές παρουσιάσεις τους.

Ένα μικρό  πλαστικό δελφινάκι, προσφορά των προαναφερομένων, θα συντροφέψει τους/τις  μαθητές/τριες μας στις καλοκαιρινές τους διακοπές.

για επικοινωνία με το σχολείο μας   ΕΔΩ   ή mail   ΑΤ  dim-kiver.arg.sch.gr