Την Παρασκευή 26 Απριλίου 2024 τα παιδιά της Δ’ τάξης, συνοδευόμενα από τη δασκάλα τους κα Μαρία Καραμήτσιου, επισκέφτηκαν το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Θερμαϊκού και ευχήθηκαν Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα στους μαθητές/ήτριες και εκπαιδευτικούς.
Με την ευκαιρία τραγούδησαν στα παιδιά. Τα παιδιά συνόδευσε με την κιθάρα ο Διευθυντής, Μηνάς Γκίνος.
Την ίδια ώρα επισκέφτηκαν το Ειδικό Δημοτικό μέλη του Πολιτιστικού Συλλόγου Ν. Κερασιάς, που πρόσφεραν κεράσματα σε όλους!