Αρχική » 2023 » Ιανουάριος » 27
Αρχείο ημέρας 27/01/2023
Πρόγραμμα δεξιοτήτων 2022-23
1ος κύκλος: Οκτώβριος – Νοέμβριος
«ΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ – ΕΥ ΖΗΝ»
Α΄ τάξη: ΥΓΕΙΑ: Διατροφή – Αυτομέριμνα, Οδική Ασφάλεια
Παναγιωτίδου Ευπραξία – Κωστίκα Λαμπρινή
2ος κύκλος: Δεκέμβριος – Ιανουάριος
«ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ»
Α΄ τάξη: Οικολογία- Παγκόσμια και τοπική Φυσική κληρονομιά-
Παναγιωτίδου Ευπραξία – Κωστίκα Λαμπρινή
3ος κύκλος: Φεβρουάριος – Μάρτιος
«ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΩ – Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη»
Α΄ τάξη: «Ανθρώπινα δικαιώματα»
Παναγιωτίδου Ευπραξία – Κωστίκα Λαμπρινή
4ος κύκλος: Απρίλιος – Μάιος
«ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΤΟΜΩ – Δημιουργική Σκέψη και Πρωτοβουλία»
Α΄ τάξη: STEM- Εκπαιδευτική Ρομποτική
Παναγιωτίδου Ευπραξία – Κωστίκα Λαμπρινή
————————————————————————————–
1ος κύκλος: Οκτώβριος – Νοέμβριος
«ΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ – ΕΥ ΖΗΝ»
Β΄ τάξη: Ψυχική και Συναισθηματική Υγεία – Πρόληψη
Μακρή Ευαγγελία – Μπογιατζή Μαρία
2ος κύκλος: Δεκέμβριος – Ιανουάριος
«ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ»
Β΄ τάξη: Φυσικές Καταστροφές, Πολιτική Προστασία
Μακρή Ευαγγελία – Μπογιατζή Μαρία
3ος κύκλος: Φεβρουάριος – Μάρτιος
«ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΩ –Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη»
Β΄ τάξη: Εθελοντισμός- Διαμεσολάβηση
Μακρή Ευαγγελία – Μπογιατζή Μαρία
4ος κύκλος: Απρίλιος – Μάιος
«ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΤΟΜΩ- Δημιουργική Σκέψη και Πρωτοβουλία»
Β΄ τάξη: Επιχειρηματικότητα – Αγωγή Σταδιοδρομίας – Γνωριμία με επαγγέλματα
Μακρή Ευαγγελία – Μπογιατζή Μαρία
————————————————————————————–
1ος κύκλος: Οκτώβριος – Νοέμβριος
«ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ»
Γ΄ τάξη: Παγκόσμια και τοπική Πολιτιστική Κληρονομιά
Θέμα: «Τα μνημεία της Θεσσαλονίκης»
Παπαστερίου Αρτεμισία – Κωστίκα Λαμπρινή
2ος κύκλος: Δεκέμβριος – Ιανουάριος
«ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΤΟΜΩ– Δημιουργική Σκέψη και Πρωτοβουλία»
Γ΄ τάξη: Επιχειρηματικότητα – Αγωγή Σταδιοδρομίας – Γνωριμία με επαγγέλματα
Παπαστερίου Αρτεμισία – Κωστίκα Λαμπρινή
3ος κύκλος: Φεβρουάριος – Μάρτιος
«ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΩ – Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη»
Γ΄ τάξη: Συμπερίληψη, Αλληλοσεβασμός, διαφορετικότητα »
Παπαστερίου Αρτεμισία – Κωστίκα Λαμπρινή
4ος κύκλος: Απρίλιος – Μάιος
«Ζω καλύτερα – Ευ Ζην»
Γ΄ τάξη: Γνωρίζω το σώμα μου – Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση
Παπαστερίου Αρτεμισία — Κωστίκα Λαμπρινή
————————————————————————————–
1ος κύκλος: Οκτώβριος – Νοέμβριος
«Φροντίζω το Περιβάλλον»
Δ΄ τάξη: Παγκόσμια και τοπική Φυσική κληρονομιά
Μπενάκα Σταυρούλα
2ος κύκλος: Δεκέμβριος – Ιανουάριος
«Δημιουργώ και καινοτομώ – Δημιουργική Σκέψη και Πρωτοβουλία»
Δ΄ τάξη: Ανθρώπινα δικαιώματα
Μπενάκα Σταυρούλα
3ος κύκλος: Φεβρουάριος – Μάρτιος
«ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΩ – Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη»
Δ΄ τάξη: Υγεία- Διατροφή- Αυτομέριμνα, Οδική Ασφάλεια
Μπενάκα Σταυρούλα
4ος κύκλος: Απρίλιος – Μάιος
«ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΤΟΜΩ– Δημιουργική Σκέψη και Πρωτοβουλία»
Δ΄ τάξη: STEM -Εκπαιδευτική Ρομποτική
Μπενάκα Σταυρούλα
————————————————————————————–
1ος κύκλος: Οκτώβριος – Νοέμβριος
«ΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ – ΕΥ ΖΗΝ»
Ε΄ τάξη: Ψυχική και Συναισθηματική Υγεία – Πρόληψη
Σωτηριάδου Δέσποινα
2ος κύκλος: Δεκέμβριος – Ιανουάριος
«ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ»
Ε΄ τάξη: Φυσικές Καταστροφές, Πολιτική Προστασία
Σωτηριάδου Δέσποινα
3ος κύκλος: Φεβρουάριος – Μάρτιος
«ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΩ – Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη»
Ε΄ τάξη: Εθελοντισμός, Διαμεσολάβηση
Σωτηριάδου Δέσποινα
4ος κύκλος:
«ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΤΟΜΩ– Δημιουργική Σκέψη και Πρωτοβουλία»
Ε΄ τάξη: STEM -Eunlum Ρομποτική
Σωτηριάδου Δέσποινα
————————————————————————————–
1ος κύκλος:
«ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ»
ΣΤ΄ τάξη: Παγκόσμια και τοπική Πολιτιστική Κληρονομιά
Πρασσάς Μιχαήλ
2ος κύκλος: Δεκέμβριος – Ιανουάριος
«ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΤΟΜΩ- Δημιουργική Σκέψη και Πρωτοβουλία»
ΣΤ΄ τάξη: Επιχειρηματικότητα – Αγωγή Σταδιοδρομίας – Γνωριμία με επαγγέλματα
Πρασσάς Μιχαήλ
3ος κύκλος: Απρίλιος – Μάιος
«ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΩ– Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη»
ΣΤ΄ τάξη: «Συμπερίληψη, Αλληλοσεβασμός, διαφορετικότητα»
Πρασσάς Μιχαήλ
4ος κύκλος: Απρίλιος – Μάιος
«ΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ – ΕΥ ΖΗΝ»
ΣΤ΄ τάξη: Γνωρίζω το σώμα μου – Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση
Πρασσάς Μιχαήλ
————————————————————————————–
Εκπαιδευτικοί και ΕΕΠ του σχολείου το σχολ. έτος 2022-23
Α/Α | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΤΑΞΗ /ΙΔΙΟΤΗΤΑ | ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΩΡΑ
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ |
1 | Ουζούνη Ολυμπία | Διευθύντρια | Καθημερινά εκτός
των ωρών διδασκαλίας |
2 | Παναγιωτίδου Ευπραξία | Τάξη Α΄ – 17 μαθητές | Πέμπτη 11:45 -12:25 |
3 | Μακρή Ευαγγελία | Τάξη Β΄ – 17 μαθητές | Τρίτη 10.45-11.30 |
4 | Παπαστερίου Αρτεμισία | Τάξη Γ΄ – 17 μαθητές | Παρασκευή 11:45 -12:25 |
5 | Μπενάκα Σταυρούλα | Τάξη Δ΄ – 21 μαθητές | Παρασκευή 10:00- 10:45 |
6 | Σωτηριάδου Δέσποινα | Τάξη Ε΄ – 14 μαθητές
Αναπληρώτρια Διευθύντρια |
Τρίτη 10:00- 10:45 |
7 | Πρασσάς Μιχαήλ | Τάξη ΣΤ΄ – 25 μαθητές | Πέμπτη 10:00 -10:45 |
8 | Τσίπη Ευδοξία | Τμήμα ένταξης – 8 μαθητές | Όλη την εβδομάδα |
9 | Μούντζελου Μαρίνα | Παράλληλη στήριξη | Όλη την εβδομάδα |
9 | Οκτσελόγλου Σοφία | Ολοήμερο – 40 μαθητές | Όλη την εβδομάδα |
10 | Μπογιατζή Μαρία | Καθ. Φυσικής Αγωγής | Όλη την εβδομάδα |
11 | Τάχατου Μαριάνθη | Καθ. Αγγλικών | Όλη την εβδομάδα |
12 | Ιορδανίδου Μαρία | Καθ. Γερμανικών – Ε΄ & ΣΤ΄ τάξη | Τρίτη 9:20-10:00 |
13 | Κωστίκα Λαμπρινή | Καθ. Εικαστικών | Τετάρτη, Πέμπτη & Παρασκευή |
14 | Κόλλια Σωτηρία | Καθ. Μουσικής | Πέμπτη |
15 | Φλεμοτόμου Ιωάννα – Βικτωρία | Καθ. Θεατρι https://blogs.sch.gr/dimkav/wp-admin/post-new.phpκής Αγωγής – Α΄, Β΄, Γ΄ & Δ΄ τάξη https://blogs.sch.gr/dimkav/wp-admin/post-new.php | Δευτέρα |
16 | Μαυροδόντης Χαράλαμπος | Καθ. Πληροφορικής | Παρασκευή |
17 | Μπισούκη Βασιλική | Σχολική Νοσηλεύτρια | Όλη την εβδομάδα |
18 | Σταμέλου Σταματία | Ψυχολόγος ΕΔΥ | Δευτέρα |
19 | Κοπάντση Χριστίνα | Κοιν. Λειτουργός ΕΔΥ | Δευτέρα |