Αρχική » Εκδρομές » Παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης “Ψηλά βουνά”

Παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης “Ψηλά βουνά”

Τα «Ψηλά βουνά» του Ζαχαρία Παπαντωνίου παρακολούθησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείο μας στο Γιοκάλειο Ίδρυμα. Μια θεατρική παράσταση που υμνεί την λαική παράδοση, γεμάτη εικόνες, μουσικές, τραγούδια, χορούς…

Ένα έργο σταθμός στην ιστορία της εκπαίδευσης που αγαπήθηκε από μικρούς και μεγάλους! Είμαστε σίγουροι πως αγαπήθηκε εξίσου και από τους δικούς μας μαθητές, που το παρακολουθήσουν με μεγάλη χαρά.

20240416 111332

27/5/1963: Δολοφονείται ο Γρηγόριος Λαμπράκης, βουλευτής.