Αρχική » Δράσεις » Επίσκεψη κτηνιάτρου στο σχολείο μας

Επίσκεψη κτηνιάτρου στο σχολείο μας

Το σχολείο μας επισκέφτηκε η κα. Τσαπέπα Μαρία, κτηνίατρος του τόπου μας, για να μιλήσει στους μαθητές και στις μαθήτριες μας για τα αδέσποτα ζώα, τη σημασία της προστασίας και της φροντίδας τους.

730398bc a98c 4c3f 87d1 8ab011a04fd9

20/5/1835: Ο Όθωνας αναλαμβάνει τη διακυβέρνηση της Ελλάδας.

20/5/: Παγκόσμια Ημέρα Μέλισσας
Οι μέλισσες και άλλοι επικονιαστές όπως οι πεταλούδες, οι νυχτερίδες και το κολίμπρι απειλούνται ολοένα και περισσότερο από τις ανθρώπινες δραστηριότητες. Για να ενημερωθεί ο κόσμος σχετικά με την σημασία των επικονιαστών, τις απειλές που αντιμετωπίζουν και τη συνεισφορά τους στην βιώσιμη ανάπτυξη, ο ΟΗΕ καθιέρωσε την 20η Μαΐου ως Παγκόσμια Ημέρα της Μέλισσας.