Εκπαιδευτική Εκδρομή

Σήμερα Δευτέρα 11-12-2017, το Σχολείο μας μαζί με το Νηπιαγωγείο Καρυάς Ελασσόνας πραγματοποίησε εκπαιδευτική εκδρομή στη Λάρισα. Αρχικά παρακολουθήσαμε τη θεατρική παράσταση “Τα Χριστούγεννα του κυρίου Σκρουτζ” στο Χατζηγιάννειο Πνευματικό κέντρο, έπειτα κάναμε μια βόλτα στο Πάρκο των Ευχών όπου μας δόθηκε η ευκαιρία να φωτογραφηθούμε με τον Αϊ Βασίλη, να του στείλουμε το γράμμα μας και να διασκεδάσουμε στο Λούνα Παρκ ή στο παγοδρόμιο και τέλος συμμετείχαμε σε ένα πολύ ενδιαφέρον εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο εργαστήρι “Δημιουργική  Πόρτα” όπου κατασκευάσαμε ομαδικά το σκηνικό της χριστουγεννιάτικης γιορτής μας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι όλοι οι μαθητές μας ήταν πολύ ήσυχοι και συνεργάσιμοι σε όλες τις δραστηριότητές μας τόσο που στη Δημιουργική Πόρτα κερδίσανε με την υποδειγματική τους συμπεριφορά ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα μαγειρικής δωρεάν.

Περάσαμε πολύ όμορφα και περιμένουμε με αγωνία την επόμενη εκδρομή μας.