Βράβευση μαθητών του σχολείου.

Την Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2022,στο Αμφιθέατρο της Σχολής Επίπλου και Ξύλου, η Μαθηματική Εταιρία Ελλάδας και συγκεκριμένα το Παράρτημά της στην Καρδίτσα, βράβευσε τους αριστεύσαντες μαθητές/τριες που έλαβαν μέρος στους μαθηματικούς Διαγωνισμούς <<Πυθαγόρας και Παιχνίδι και μαθηματικά>>. Από το σχολείο μας για τη συμμετοχή τους και την αριστεία τους στους παραπάνω διαγωνισμούς του σχ. έτους 2021-22,βραβεύτηκαν ο μαθητής Γιολδάσης Αλέξανδρος της ΣΤ΄τάξης και η μαθήτρια Γιολδάση Μαρία της Ε΄ τάξης, μπροστά σε πλήθος γονέων, μαθητών/τριών και επισήμων. Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου συγχαίρει θερμά τους δύο αυτούς μαθητές, οι οποίοι αποτελούν το παράδειγμα ότι όποιος τολμά να στηρίζεται  στις γνώσεις του, επιμένει, συμμετέχει, βλέπει την προσπάθειά του να αμοίβεται.

.jpg  .jpg  ΚΑΙ ΜΑΡΙΑ