Αναστολή λειτουργίας των σχολείων – Εφαρμογή προγράμματος σύγχρονης τηλεκπαίδευσης

Αγαπητοί/-ές  γονείς, καλησπέρα σας,

Σύμφωνα με τις τελευταίες ανακοινώσεις έκτακτων περιοριστικών μέτρων, σας ενημερώνουμε ότι από αύριο Πέμπτη, 4 Μαρτίου  έως  και την Τρίτη, 16 Μαρτίου 2021,  αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία των σχολικών μονάδων της  Περιφερειακής Ενότητας  Βοιωτίας και ως εκ τούτου

ενεργοποιείται άμεσα το απογευματινό πρόγραμμα (14.10΄- 17.20΄) και θα γίνεται σύγχρονη τηλεκπαίδευση των μαθητών και μαθητριών στην ψηφιακή πλατφόρμα Webex.

Σημειώνουμε ότι δεν έχει υπάρξει καμία διαφοροποίηση  στο Ωρολόγιο Πρόγραμμα Μαθημάτων και  το διδακτικό ωράριο της τηλεκπαίδευσης  και σύνδεσμοι  των εκπαιδευτικών παραμένουν οι γνωστοί.

Για επίλυση αποριών ή  οποιουδήποτε προβλήματος αντιμετωπίσετε, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον/την δάσκαλο/-α της τάξης ή με τον Διευθυντή του Σχολείου.

[Πατώντας  εδώθα βρείτε  τα προγράμματα τηλεκπαίδευσης όλων των τάξεων]