Γερμανικά σε….κίνηση

Παρασκευή 29 Μαρτίου 2013 . Το πρόγραμμα Glossomobil (γλώσσα σε κίνηση ) έχει σαν βάση την βιωματική  μάθηση και στοχεύει σε μιά πιο ευχάριστη προσέγγιση της γερμανικής γλώσσας μέσα από δραστηριότητες όπως το τραγούδι , ο χορός ,οι χειροτεχνίες και το παιχνίδι . Δεν είναι απαραίτητο να κατέχουν τα παιδιά κάποιο υψηλό επίπεδο γνώσεων στα Γερμανικά . Το πρόγραμμα επιμελήθηκε η εκπαιδευτικός των Γερμανικών του σχολείου μας κ. Στεφανία Κ.  σε συνεργασία με το Ινστιτούτο  Γκέτε και φυσικά με την άδεια του Υπουργείου Παιδείας οι μαθητές των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων του Σχολείου μας είχαν την εμπειρία να προσεγγίσουν ,  τα Γερμανικά , με έναν διαφορετικό τρόπο . Και τα παιδιά των δύο τάξεων το διασκέδασαν………. μαθαίνοντας .

Κατηγορίες: ΣΧΟΛΙΚΑ ΝΕΑ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.