Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)

Αγαπητοί γονείς. Σας ενημερώνουμε ότι το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, σύμφωνα με τη με αρ. πρωτ. Φ.6/1094/80261/Δ1/20-5-2015 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ (Α.Δ.Υ.Μ.), έχουν υποχρέωση να προσκομίσουν στο σχολείο έως το τέλος Σεπτεμβρίου οι μαθητές που το ερχόμενο σχολικό έτος 2020-2021 θα φοιτήσουν στην Α΄ και στην Δ΄ τάξη του σχολείου. Επίσης αυτήν την υποχρέωση έχουν και οι μαθητές που θα πάνε στην Α΄ τάξη Γυμνασίου. Καλό είναι να φροντίσετε μέσα στο καλοκαίρι να κλείσετε μία συνάντηση με έναν παιδίατρο, για να γίνει η προβλεπόμενη εξέταση. Για δική σας διευκόλυνση μπορείτε να εκτυπώσετε από εδώ το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) ή να προσέλθετε στο σχολείο(ύστερα από συνεννόηση) και να το παραλάβετε από τον Διευθυντή.