Το σχολείο μας σήμερα Τετάρτη  20 Δεκεμβρίου 2023 υποδέχτηκε με χαρά τον κ. Μαυρόπουλο Βασίλειο, Αστυνόμο Β΄, του τμήματος Τροχαίας Καρδίτσας.  Οι μαθητές-τριες   του σχολείου μας μαζί με τους εκπαιδευτικούς  ενημερώθηκαν πάνω σε θέματα οδικής συμπεριφοράς είτε όταν κυκλοφορούν ως πεζοί,  είτε με το ποδήλατο,  είτε όταν επιβαίνουν σε αυτοκίνητο. Ο κ. Μαυρόπουλος  με άμεσο τρόπο  ενημέρωσε τα παιδιά σε θέματα κυκλοφοριακής αγωγής εμπλουτίζοντας το γνωστικό τους πεδίο αλλά και τον κόσμο των εμπειριών τους.

τροχονόμος 1                                                                                  τροχονόμος 2

Τόσο ο Διευθυντής  του σχολείου, όσο και ο Σύλλογος Διδασκόντων, ευχαριστούμε θερμά τον κ. Μαυρόπουλο, για την τόσο ξεχωριστή και άκρως διδακτική εμπειρία που πρόσφερε σε μικρούς και μεγάλους, καθώς και για την άμεση ανταπόκριση στην πρόσκλησή μας.