Δράσεις Εκπαιδευτικών

Σχολικό έτος 2023-2024

Υπό κατασκευή

Σχολικό έτος 2022-2023

Δείτε τις εκπαιδευτικές δράσεις των εκπαιδευτικών του Σχολείου τα προηγούμενα χρόνια.

Πραγματοποιήθηκε η 3η Ενδοσχολική Επιμόρφωση, πρώτη δια ζώσης, στο Δημοτικό Σχολείο Ιτέας. Το σεμινάριο με τίτλο «Χρήση και Αξιοποίηση των Διαδραστικών Πινάκων» εισηγήθηκε ο εκπ/κός Σωτηρίου Γεώργιος, υπεύθυνος του Πόλου Εκπαιδευτικής Καινοτομίας Φλώρινας και συμμετείχαν εκπαιδευτικοί των Δημοτικών Σχολείων Ιτέας και Κάτω Καλλινίκης.

Έχουν ήδη πραγματοποιηθεί άλλες δύο διαδικτυακές Ενδοσχολικές Επιμορφώσεις με θέματα:

1. «Εκφοβισμός στον χώρο του Σχολείου» με εισηγητές την Δρ. Αντωνία Τορρένς – Εκπαιδευτική Ψυχολόγο και τον Νίκο Κωστή – Κλινικό Ψυχολόγο και
  2. «Πώς να μιλήσω στα παιδιά για τον πόλεμο;» με εισηγήτριες τις Τσουλουκίδου Ευανθία – Κοινωνική Λειτουργό και Μακρή Παναγιώτα – Ψυχολόγο και εκπαιδευτικό του Σχολείου μας.

3η Ενδοσχολική Επιμόρφωση ΔΣΧ ΙΤΕΑΣ 2022 05 05 Β 3η Ενδοσχολική Επιμόρφωση ΔΣΧ ΙΤΕΑΣ 2022 05 05 Γ 3η Ενδοσχολική Επιμόρφωση ΔΣΧ ΙΤΕΑΣ 2022 05 05 Δ 3η Ενδοσχολική Επιμόρφωση ΔΣΧ ΙΤΕΑΣ 2022 05 05