Αποχαιρετισμός σχολικής χρονιάς

Μια ακόμη σχολική χρονιά έφτασε στη λήξη της. Μια χρονιά απρόσμενη, που ήρθε για να μας διδάξει πολλά και να μας στιγματίσει με εμπειρίες μέσα από πρωτόγνωρες  καταστάσεις. Οι δυσκολίες πολλές, οι φόβοι περισσότεροι…Η επιστροφή στα σχολεία όμως και τα χαμόγελα των παιδιών ήταν κάτι που τελικά μας γέμισε με χαρά, κουράγιο και αισιοδοξία για το μέλλον.

Όλοι εμείς,οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους μαθητές μας, τους γονείς και τον Σύλλογο Γονέων, για τη συνεργασία που είχαμε για άλλη μια χρονιά! Σας ευχόμαστε υγεία και ευημερία και τα χαμόγελα των παιδιών να συνεχίσουν να είναι πάντα φωτεινά ώστε να μας δείχνουν τη θετική, χαρούμενη πλευρά της ζωής, ακόμη κι όταν αυτή φανερώνει στους ανθρώπους το δύσκολο πρόσωπό της.

Σας παραθέτουμε φωτογραφίες από τη γιορτή με την οποία αποχαιρετήσαμε τα παιδιά της Στ’ Τάξης.

Καλό καλοκαίρι!!