Πρεμιέρα της κινηματογραφικής λέσχης “ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ ΤΗΣ ΙΟΥΛΙΔΑΣ”!

cine3
cine4
cine2
cine1
Μια νέα σελίδα άνοιξε για το σχολείο μας με την δημιουργία παιδικής κινηματογραφικής λέσχης! Με ομόφωνη απόφαση του συλλόγου διδασκόντων και την αρωγή του συλλόγου γονέων και της προέδρου της σχολικής επιτροπής κ. Ρίτσας Μορφωνιού την Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015 προβλήθηκε η πολυβραβευμένη ελληνική ταινία “Ο ΨΥΛΛΟΣ”. Ο σύλλογος διδασκόντων δημιούργησε τον κανονισμό λειτουργίας, οι γονείς συναίνεσαν με υπεύθυνη δήλωση για την συμμετοχή των παιδιών τους, στα οποία δόθηκαν ειδικά πάσο για την πρόσβαση τους τ’ απογεύματα της Κυριακής στην λέσχη, στο χώρο του σχολείου μας.
Παιδιά και γονείς παρακολούθησαν με συνοδεία φρέσκου ποπ-κορν την συγκινητική ιστορία του μικρού Ηλία και στο τέλος έδωσαν την ψήφο τους σε ειδικά δελτία ως μικροί κριτικοί!
Ήταν ένα υπέροχο κυριακάτικο απόγευμα… καλή μας αρχή!