Έτοιμο το «Δένδρο των Ευχών» στη συμβολή του πεζόδρομου Περδίκκα – Εθνικής Αντίστασης

Κάτω από: Τοπικά Ενδιαφέροντα | Κωνσταντίνος Κυδώνας
Τετάρτη, 18 Δεκέμβριος 2019 10:34 μμ |

Μαθητές από 14 Δημοτικά Σχολεία της Εορδαίας στόλισαν την Πέμπτη 12/12/2019, το «Δένδρο των Ευχών» στη συμβολή του πεζόδρομου Περδίκκα – Εθνικής Αντίστασης στην Πτολεμαΐδα, αναγράφοντας στις καρτούλες – αστεράκια, λόγια καρδιάς και αλληλεγγύης για τα παιδιά που δίδουν μάχη με τη ζωή, συνδράμοντας στο έργο της Make A Wish. Από τις 8.30 το πρωί έως και τη 1 και τέταρτο μετά το μεσημέρι μαθητές συνοδευόμενοι από τους δασκάλους τους, κατόπιν άδειας από την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Ν Κοζάνης, θα προσέρχονται στο σημείο, όπου στήθηκε το Δένδρο τοποθετώντας τα χάρτινα αστεράκια των ευχών τους, ενώ, η Ομάδα Εθελοντισμού «Ανδρόνικος» που έχει την ευθύνη της διοργάνωσης, παρουσία εκπροσώπων της Make A Wish και του Δήμου Εορδαίας, έχει προετοιμάσει ένα όμορφο χριστουγεννιάτικο πρόγραμμα με μουσική, δρώμενα, παιχνίδια με ξωτικά και γελωτοποιούς.

Δεν υπάρχουν σχόλια »

Χωρίς σχόλια ακόμα.

RSS κανάλι για τα σχόλια του άρθρου.