Γιορτή Χριστουγέννων

Την Παρασκευή 21-12-2018 το σχολείο μας μαζί με τους μαθητές της Τετάρτης τάξης του 9ου  Δημοτικού στα πλαίσια της συνεκπαίδευσης πραγματοποίησαν την Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας. Πιο συγκεκριμένα παρουσιάστηκε από τους μαθητές η Χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση «Τα Χριστούγεννα του Σκρούτζ» όπου τα παιδιά το διασκέδασαν και πέρασαν πάρα πολύ ωραία. Στο τέλος τραγούδησαν Χριστουγεννιάτικα τραγούδια και ο Αη Βασίλης τους μοίρασε τα δώρα τους.

Κάλαντα και ευχές σε φορείς της πόλης μας

Στις 19-12-2018 οι μαθητές του σχολείου πραγματοποίησαν επίσκεψη σε φορείς της πόλης μας και πιο συγκεκριμένα στη Περιφέρεια, στο Δήμο, στη  Μητρόπολη, στην Πυροσβεστική, στη Μεραρχία, στην Αστυνομία καθώς και στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης όπου έψαλλαν τα κάλαντα και αντάλλαξαν θερμές ευχές.

Γράμμα και επίσκεψη στο χωριό του Άγιου Βασίλη

Οι μαθητές του σχολείου μας στις 18-12-2018 επισκέφτηκαν το ταχυδρομείο όπου στείλανε γράμμα στο Άγιο Βασίλη. Στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στο χωριό του Αη Βασίλη όπου συναντήθηκαν και φωτογραφήθηκαν μαζί του.

Εκδρομή στο Σουφλί

Το σχολείο μας στις 10-12-2018 πραγματοποίησε εκδρομή στο Μουσείο Μεταξιού Σουφλίου του Πολιτιστικού Ιδρύματος Πειραιώς με σκοπό την υλοποίηση του προγράμματος Αγγίζω – Νιώθω – Γνωρίζω. Στη συνέχεια της επίσκεψης, μας φιλοξένησε το 2ο Δημοτικό Σουφλίου όπου οι μαθητές μας έπαιξαν και συνεργάστηκαν με αποτέλεσμα να φύγουν με τις καλύτερες αναμνήσεις.