bullyΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Η Δ/νση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής και το 5ο  ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής, σε συνεργασία με τον Δήμο Μαραθώνα, σας προσκαλούν στην Ενημερωτική Εκδήλωση με θέμα: «Ενδοσχολική Βία και Εκφοβισμός».  Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 06 Ιουνίου 2024, και ώρα 19:00 στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Μαραθώνα (Αν. Χρυσίνα 7, Μαραθώνας, τηλ. 2294066311).

Η εκδήλωση υλοποιείται στο πλαίσιο των δράσεων της Δ/νσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής για την ευαισθητοποίηση και την ενημέρωση των μελών της εκπαιδευτικής κοινότητας, των Γονέων/Κηδεμόνων των μαθητών/τριών για την πρόληψη φαινομένων ενδοσχολικής βίας και εκφοβισμού στις σχολικές μονάδες της Δ.Π.Ε. Ανατολικής Αττικής και για τη διαχείριση αναφορών στην αντίστοιχη πλατφόρμα (https://stop-bullying.gov.gr/). Θα ακολουθήσει συζήτηση και θα απαντηθούν σχετικά ερωτήματα.

Σας επισυνάπτουμε την Αφίσα και το Πρόγραμμα της Εκδήλωσης:

ΑΦΙΣΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ