ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ  ΤΗΣ 28ης  ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2020 η Σημαιοφόρος, οι Παραστάτες και η μαθήτρια που καταθέτει στεφάνι θα προσέλθουν στο Σχολείο στις 09:40 π.μ.

Στις 09:50 π.μ. θα μεταβούν με τη συνοδεία της δασκάλας τους και της διευθύντριας στον προαύλιο χώρο του Ιερού Ναού Αγίου Γεωργίου για να παραστούν στη Δοξολογία και στις 10:05 π.μ.  θα μεταβούν με τη συνοδεία της δασκάλας τους και της διευθύντριας στην Πλατεία Ηρώων του Γραμματικού, όπου θα τελεστεί τρισάγιο στη μνήμη των Πεσόντων και κατάθεση στεφάνων. Μετά το πέρας της εκδήλωσης τα παιδιά θα αποχωρήσουν με τη συνοδεία των γονέων τους.

Καθ’ όλη τη διάρκεια των εορταστικών εκδηλώσεων θα τηρηθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα ατομικής προστασίας – χρήση μάσκας και απαιτούμενες αποστάσεις.