ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Α΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ (ΠΣΔ)

Οι μαθητές της Α΄ τάξης θα πρέπει να εγγραφούν στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ). Για τον λόγο αυτό, χρειάζεται να προβείτε άμεσα  στη δημιουργία λογαριασμού του παιδιού σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ). Με την εγγραφή τους, οι μαθητές αποκτούν μαθητικό λογαριασμό στο ΠΣΔ, μέσω του οποίου έχουν τη δυνατότητα να συνδεθούν στις διαθέσιμες πλατφόρμες τηλεκπαίδευσης για την υλοποίηση της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, σε περίπτωση που χρειαστεί.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Κατά τη διαδικασία εγγραφής του παιδιού σας στο ΠΣΔ, θα σας ζητηθεί ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ του παιδιού σας, ο οποίος θα σας σταλεί ηλεκτρονικά (με mail) από το Σχολείο.

Στον  παρακάτω σύνδεσμο διαβάστε τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε για την εγγραφή του παιδιού σας στο ΠΣΔ:

ΕΓΓΡΑΦΗ & ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΑΘΗΤΙΚΩΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ ΣΤΟ ΠΣΔ

Και στον επόμενο σύνδεσμο ακολουθήστε τις οδηγίες για την εγγραφή του παιδιού σας στο ΠΣΔ:

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΠΣΔ

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας!