ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙΤΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ WEBEX

ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ:

1. Πατάτε τον υπερσύνδεσμο (link) από το e-mail σας.
  2. Πατάτε open the desktop app.
  3. Πατάτε download it.
  4. Κάτω αριστερά στην οθόνη εμφανίζεται το WEBEX. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία (το κατέβασμα), πατάτε στο βελάκι, για να ανοίξει.
  5. Πατάτε Εκτέλεση.
  6. Περιμένετε πάλι να ολοκληρωθεί η διαδικασία (να γεμίσει η οριζόντια μπάρα και να γίνει όλη μπλε).
  7. Στη συνέχεια, γράφετε το Ονοματεπώνυμο του παιδιού σας στο πρώτο παράθυρο (Name) (στο δεύτερο παράθυρο – Email address δεν χρειάζεται να γράψετε το e-mail σας) και πατάτε Next.
  8. Τέλος, πατάτε Join Meeting και περιμένετε να μπείτε στη διαδικτυακή πλατφόρμα WEBEX .

ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ (SMARTPHONE) Ή TABLET:

1. Πατάτε τον υπερσύνδεσμο (link) από το e-mail σας.
  2. Πατάτε «Άνοιγμα σε Πρόγραμμα».
  3. Πατάτε πάνω δεξιά Download.
  4. Πατάτε Εγκατάσταση.
  5. Πατάτε Άνοιγμα.
  6. Πατάτε ACCEPT.
  7. Στη συνέχεια, γράφετε το Ονοματεπώνυμο του παιδιού σας στο πρώτο παράθυρο (Name) και στο δεύτερο παράθυρο (Email address)  γράφετε το email σας  και πατάτε  OK .
  8. Κατόπιν, εμφανίζονται τρεις (3) διαδοχικές ερωτήσεις, όπου και στις τρεις (3) πατάτε ΝΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ .
  9. Έπειτα, πατάτε NEXT .
  10. Μετά, πατάτε  ΟΚ .
  11. Τέλος, πατάτε JOIN  και περιμένετε να μπείτε στη διαδικτυακή πλατφόρμα WEBEX .

Καλή Επιτυχία και Καλή μας Αντάμωση!!

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗΣ ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:

Α΄ &  Β΄ ΤΑΞΗ: 09:30 π.μ.

Γ΄ ΤΑΞΗ: 10:30 π.μ.

Δ΄ ΤΑΞΗ: 11:30 π.μ.

Ε΄ ΤΑΞΗ: 12:20 μ.μ.

ΣΤ΄ ΤΑΞΗ: 13:10

ΠΡΟΣΟΧΗ: Καλό είναι τις Οδηγίες να τις έχετε κοντά σας, όταν ξεκινήσετε τα βήματα, για να συνδεθείτε στη διαδικτυακή πλατφόρμα WEBEX.                         ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Όσοι από εσάς δεν λάβατε το e-mail με τον υπερσύνδεσμό μου, ενημερώστε με στο e-mail του Σχολείου μας, το οποίο είναι: mail@dim-gramm.att.sch.gr

Σας ευχαριστώ πολύ για τη συνεργασία!!

Η Δ/ΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΕΥΓΕΝΙΑ ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΗ