8ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι το Σχολείο μας θα συμμετάσχει στον 8ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικών Δημοτικού , που διοργανώνει η Ένωση Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ.). Ο διαγωνισμός αφορά τους μαθητές και τις μαθήτριες των Ε΄ και  ΣΤ΄ τάξεων όλων των Δημοτικών Σχολείων της χώρας. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί για το τρέχον σχολικό έτος για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε΄ και της ΣΤ΄ τάξης σε δύο φάσεις:

Α΄ φάση: Πέμπτη 05 Μαρτίου 2020 (10:00 – 11:30) στα δημοτικά σχολεία – που θα δηλώσουν συμμετοχή – σε όλη τη χώρα.

Β΄ φάση: (μόνο για τους 2 πρώτους μαθητές κάθε τάξης – μετά την αξιολόγηση των γραπτών τους – από κάθε σχολείο) το Σάββατο 02 Μα’ί’ου 2020 (10:00 – 11:30) σε εξεταστικά κέντρα μεγάλων πόλεων της χώρας, που θα ανακοινωθούν εγκαίρως από τους διοργανωτές.

Προκειμένου το παιδί σας να συμμετάσχει στον διαγωνισμό, είναι απαραίτητη η υπογραφή από μέρους σας της σχετικής υπεύθυνης δήλωσης και η παράδοσή της στη δασκάλα της τάξης έως την Τρίτη 03 Μαρτίου 2020.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ  ΔΗΛΩΣΗ

Ο/Η κάτωθι υπογεγραμμένος/η  _______________________________________ γονέας/κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας _________________________________ της Ε΄ /  ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Γραμματικού επιτρέπω στον/στην γιο/κόρη μου να λάβει μέρος στον 8ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικών Δημοτικού   που διοργανώνει η Ένωση Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ.).

Ο/Η υπογεγραμμένος/η

(υπογραφή)