Επιτέλους, διά ζώσης

Την Πέμπτη 19 Μαΐου 2022 συναντήσαμε επιτέλους από κοντά το εκπαιδευτικό και μαθητικό δυναμικό του Δ.Σ. Καλλίθηρου Καρδίτσας, με το οποίο συνεργαζόμαστε μέσω δύο προγραμμάτων eTwinning: «Αυτός ο κόσμος ο μικρός, ο μέγας» (Β΄Δημοτικού) και «Στάσου πλάι μου» (Ε΄ Δημοτικού). Γνωριστήκαμε, ανταλλάξουμε απόψεις, παίξαμε πετοσφαίριση και ποδόσφαιρο και τελικά νίκησε… η φιλία. Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς και τους κηδεμόνες του σχολείου μας για την προσφορά των εκπληκτικών, χειροποίητων εδεσμάτων που απήλαυσαν οι επισκέπτες μας αλλά και το Δ.Σ. Καλλιθήρου για την υπέροχη πασχαλιά της φιλίας  [Syringa vulgaris («σύριγγα η κοινή»), ανήκει στην οικογένεια του ελαιόδενδρου], την οποία έχουμε ήδη φυτέψει.

Ευχόμαστε η φετινή συνεργασία μας να είναι μόνο η αρχή!

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.