Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές στην Α΄ τάξη του Δημοτικού  Σχολείου για το σχολικό έτος 2021-2022 θα γίνονται

από 1 έως και 31 Μαρτίου 2021

μετά από παράταση που δόθηκε στις εγγραφές.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν το 2015.

Εγγραφές στο Δημοτικό Σχολείο από τις 8.30 πμ.  μέχρι τις 12 μμ.

Επικοινωνήστε στο τηλ. 2310715338 για να ορίσουμε την ημέρα και την ώρα επίσκεψής σας στο σχολείο. Κατά την επίσκεψή σας στο σχολείο θα πρέπει να τηρούνται τα απαιτούμενα μέτρα αποφυγής διασποράς του κορονοϊού.

Δικαιολογητικά που χρειάζονται για την εγγραφή:

• Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια μέχρι την ημερομηνία εγγραφής.
  • Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου  η οποία θα προσκομιστεί από τον γονέα/κηδεμόνα του παιδιού για την εγγραφή του στο Δημοτικό Σχολείο.
  • Το Πιστοποιητικό Γέννησης του παιδιού αναζητείται από το Δημοτικό Σχολείο και δεν χρειάζεται να το φέρει ο ίδιος ο γονέας.

Για τους αλλοδαπούς μαθητές/τριες χρειάζεται

Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης, ή

Πιστοποιητικό Γέννησης ή  Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης,

επίσημα μεταφρασμένο στα ελληνικά.

• Από το Δημοτικό Σχολείο θα δοθεί στους γονείς το Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (ΑΔΥΜ) και θα συμπληρωθεί από παιδίατρο ή γενικό ιατρό ή παθολόγο Δημόσιου Νοσοκομείου ή Κέντρου Υγείας ή από ιδιώτη γιατρό. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) κατατίθεται στο σχολείο το αργότερο έως το τέλος  Σεπτεμβρίου. Το ΑΔΥΜ είναι απαραίτητο για τη συμμετοχή στο μάθημα της Γυμναστικής.

Γέφυρα, 26/2/2021

Ο διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου