Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σύμφωνα με ανακοίνωση του δήμου Χαλκηδόνος και της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, τα Δημοτικά Σχολεία του δήμου Χαλκηδόνος θα παραμείνουν κλειστά τη Δευτέρα 15 και την Τρίτη 16 Φεβρουαρίου, εξαιτίας των δυσμενών καιρικών συνθηκών που επικρατούν και για την πρόληψη ατυχημάτων κατά την προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/τριών από τις σχολικές μονάδες.

Τις ημέρες αυτές θα γίνουν μαθήματα μέσω τηλεδιάσκεψης με το πρόγραμμα webex. Το ωρολόγιο πρόγραμμα και οι ώρες μαθημάτων  (2.10-5.20  μ.μ.) θα είναι όπως ήταν και κατά την περίοδο που τα σχολεία ήταν κλειστά λόγω της πανδημίας.

Θα ενημερωθείτε πιο αναλυτικά από τους/τις εκπαιδευτικούς των τάξεων, εφόσον χρειάζεται κάποια περαιτέρω διευκρίνιση ή υπάρχει αλλαγή στο ωρολόγιο πρόγραμμα.

ο διευθυντής του σχολείου