Την Τρίτη, 3 Οκτωβρίου 2017, στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, πραγματοποιήθηκαν στο Δημοτικό Σχολείο Γέφυρας αθλητικές δραστηριότητες οργανωμένες από τις γυμνάστριες του σχολείου κ. Αναστασία Καριπίδου και κ. Σμαρώ Δημητριάδη.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες με σύνθημα «ΑΘΛΟΥΜΑΙ –ΧΑΡΑΖΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ», είχαν την ευκαιρία να πάρουν μέρος σε μια σειρά από παιχνίδια… Όλα ήταν παιχνίδια που ενθάρρυναν τη συνεργασία, το ομαδικό πνεύμα, την ευγενική άμιλλα, αλλά και τη χαρά και την ευχαρίστηση που μπορεί κανείς να αντλήσει από τον αθλητισμό.

Απώτερος σκοπός όλων των παραπάνω δράσεων ήταν να δοθούν κίνητρα στα παιδιά, ώστε μέσα από την άθληση να βελτιωθεί η φυσική τους κατάσταση και να υιοθετήσουν έναν πιο υγιεινό τρόπο ζωής  και στην ενήλικη ζωή τους.

Για να δείτε φωτογραφίες πατήστε εδώ