Στο σχολείο μας το Τμήμα Ένταξης λειτουργεί από το 2002 και κατά τη διάρκεια λειτουργίας του έχουν εγγραφεί  μαθητές από διαφορετικές τάξεις με σκοπό να βοηθηθούν στον τομέα που αντιμετωπίζουν «δυσκολίες».

Τη φετινή σχολική χρονιά, 2012-2013 είναι εγγεγραμμένοι 12 μαθητές καθένας εκ των οποίων δέχεται ένα εξειδικευμένο εκπαιδευτικό πρόγραμμα παρέμβασης στη γλώσσα και στα μαθηματικά το οποίο σχεδιάζεται αποκλειστικά για τις ανάγκες του κάθε μαθητή.

Είμαι η Δέσποινα Αυγερινού-Πιέτζικ, δασκάλα ειδικής αγωγής στο Τμήμα Ένταξης. Είμαι στη διάθεση των γονέων που τα παιδιά τους φοιτούν στο Τμήμα Ένταξης αλλά και στη διάθεση όσων ακόμη γονέων  αντιμετωπίζουν προβληματισμούς σχετικά με την συμπεριφορά, τη μαθησιακή επίδοση και τη συνεργασία με τα παιδιά τους.

Ημέρες και ώρες συνεργασίας:

Κάθε Δευτέρα 10:00-10:45 και κάθε Τετάρτη 12:25-13:00.

Δέσποινα Αυγερινού-Pietrzyk

επικοινωνία: despina.avgerinou@gmail.com