j0309769.gif

Άρχισε το Διασχολικό Πρωτάθλημα βόλεϊ κοριτσιών για τα Δημοτικά Σχολεία της Δυτικής Θεσσαλονίκης. Το 2008 ή ομάδα του Δημοτικού της Γέφυρας κατέκτησε την πρώτη θέση!

Στον πρώτο αγώνα του ομίλου που έγινε τη Δευτέρα 17 Μαρτίου, η ομάδα βόλεϊ  των κοριτσιών της Στ΄ τάξης νίκησε την αντίστοιχη ομάδα του 4ου Δημοτικού Σχολείου Συκεών. Ο αγώνας έληξε με 2-0 σετ (25-12 και 25-3). Οι μαθήτριες που συμμετείχαν στον αγώνα είναι οι: Μπέλτση Βούλα, Γάκη Μαρία, Γάκη Δέσποινα, Γούγουλα Βασιλική, Χατζηλία Έφη και Αλεξανδράκη Παναγιώτα.

Στο δεύτερο αγώνα, τη Δευτέρα 23-3, η ομάδα βόλεϊ των κοριτσιών κέρδισε την ομάδα του Δημοτικού Σχολείου Μελισσοχωρίου με 2-0 σετ (25-6 και 25-9). Οι αγώνες γίνονται στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο της Πολίχνης.

volley.JPG