Παρακολούθηση της παράστασης «O Μολυβένιος Στρατιώτης» από τους μαθητές του σχολείου μας .

Την Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2012 οι μαθητές του σχολείου μας παρακολούθησαν την παράσταση «Ο Μολυβένιος Στρατιώτης» του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν σε διασκευή, δραματοποίηση και σκηνοθεσία από την Μαριάννα Τόλη στο Θέατρο Γκλόρια .

Οι χορογραφίες της παράστασης είναι του Αλέξανδρου Κουζίτσκιν, τα γνωστά τραγούδια σε ενορχηστρώσεις του Αλέκου Μπαζάνη, η σκηνογραφία της Δέσποινας Βολίδη και τα πρωτότυπα κουστούμια της Ιωάννας Κουρμπέλα.Εννέα ηθοποιοί, τραγουδιστές και χορευτές που ειδικεύονται στo μιούζικαλ, έδωσαν τον καλύτερό τους  εαυτό.

΄Ολοι οι μαθητές χάρηκαν ιδιαίτερα και διδάχτηκαν από τα μηνύματα της παράστασης.