eclass & e-me / Άγιος Υπάτιος Αντιγόνου

Μαρ 202031

Καλημέρα παιδιά, γονείς, εκπαιδευτικοί,

Σήμερα γιορτάζει το Αντίγονο και ο  “Άγιος  Υπάτιος”  που είναι ο προστάτης του χωριού.
Χρόνια Πολλά σε όλους με την ευχή να τελειώσει το συντομότερο ο εγκλεισμός!

Μέχρι τώρα είχατε και θα έχετε στη συνέχεια “Σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση”.  Εκεί οι δάσκαλοί σας σας δίνουν παράλληλα οδηγίες για ασκήσεις κλπ.

Όσο αφορά όμως την ασύγχρονη εκπαίδευση στο εξ αποστάσεως του σχολείου να δώσουμε τις ηλεκτρονικές διευθύνσεις για να μπορείτε εύκολα να συμπληρώνετε, να κατεβάζετε ασκήσεις και μαθήματα. Έτσι:

Η παρακάτω είναι η διεύθυνση των εκπαιδευτικών του Δημοτικού Σχολείου Φιλώτα:
Θα επιλέξετε την τάξη και θα κάνετε κλικ στα αριστερά όπως βλέπετε και στο: “Έγγραφα”. Εκεί θα μπορέσετε να κατεβάσετε αυτό που σας στέλνει ο εκπαιδευτικός.

Στην άλλη πλατφόρμα  e-me.gr ασύγχρονης εκπαίδευσης που αφορά το μάθημα των  Αγγλικών από την κυρία Κατερίνα Ντόκου είναι στις παρακάτω διευθύνσεις:

Όπως στο eclass.sch.gr έτσι και στο e-me.gr θα πρέπει πληκτρολογήσετε  το όνομα χρήστη και τον κωδικό σας του sch.gr για να μπορέσετε να συνδεθείτε.

Ευχή για όμορφη, διασκεδαστική και μορφωτική απασχόληση!!!

Μάρτιος 2020

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.