Η γιορτή του «ΟΧΙ» και η ανάγκη ύπαρξης ενός κατάλληλου χώρου για σχολικές και άλλες εκδηλώσεις

Τι όμορφη, συγκινητική, διδακτική, ψυχαγωγική η γιορτή των μαθητών των τάξεων Γ΄και Δ΄ για την 28η Οκτωβρίου 1940!!! Υπέροχοι οι μαθητές μας! Άριστοι παρουσιαστές, εξαιρετικοί ηθοποιοί, παραστατικότατοι απαγγελείς!

Οι επιμελητές εκπαιδευτικοί Μαρτσούλης Νικόλαος και Σερμπίνη Ευαγγελία πρότειναν υλικό εξαιρετικό από τις ημέρες εκείνες και άριστα επικαιροποιημένο. Αξιοποίηση της τεχνολογίας για την εντονότερη αίσθηση των ημερών τού τότε.

Θερμά Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους δασκάλους τους!

ΓΙΟΡΤΗ 27-10-16 (26) ΓΙΟΡΤΗ 27-10-16 (36) ΓΙΟΡΤΗ 27-10-16 (8) ΓΙΟΡΤΗ 27-10-16 (3) ΓΙΟΡΤΗ 27-10-16 (2) ΓΙΟΡΤΗ 27-10-16 (17)

Πόσο όμως χρειάζεται ένας χώρος στο σχολείο μας για τέτοιου είδους εκδηλώσεις; Η σκηνή είναι σε λάθος θέση. Οι κυρίες του Συλλόγου Γυναικών σε εκδήλωσή τους έκαναν  παρεμβάσεις που αναβάθμισαν λειτουργικά τη σκηνή. Υπάρχει ανάγκη ηχητικών συστημάτων για την καλύτερη ακουστική. Ελπίδα στο προσεχές μέλλον να αναβαθμίσουμε το χώρο…