ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 27 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2020

Αγαπητοί γονείς,

Αύριο Τρίτη 27/10/2020, παραμονή της 28ης Οκτωβρίου, οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά το πρωί.

Θα πραγματοποιηθούν επετειακά αφιερώματα κατά τάξεις και θα αποχωρήσουν στις 10:00΄ π.μ..

Υπάρχει πρόβλεψη και για τους μαθητές που μεταφέρονται με δημόσια μέσα συγκοινωνίας, να μεταφερθούν τη συγκεκριμένη ώρα.

Την ημέρα της Εθνικής Γιορτής 28/10/2020, στο σχολείο θα έρθει μόνον ένα μικρό μέρος από τους μαθητές της Στ΄ τάξης, που έχουν επιλεγεί για να συνοδεύουν τη Σημαία και ο μαθητής που έχει οριστεί για την κατάθεση στεφάνου.

Φορώντας μάσκες και τηρώντας όλα τα μέτρα ασφαλείας κατά του Covid-19, θα μεταβούμε στην εκκλησία. Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας και της δοξολογίας, θα μεταφερθούμε στο μνημείο των Ηρώων, για να πραγματοποιήσουμε την κατάθεση στεφάνων.

Κατόπιν απόφασης της Πολιτείας, λόγω της πανδημίας, δε θα πραγματοποιηθεί μαθητική παρέλαση.

Ο Δ/ντής του Σχολείου