Ανακοίνωση για το πρόγραμμα “Σχολικά Γεύματα” .

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΞΑΜΙΛΙΩΝ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ | Κατηγορία ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ | , στις 13-09-2018

f2fb259e57c7781503ddf9aa928d543b_XL

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι μοιράστηκαν οι υπεύθυνες δηλώσεις συμμετοχής των παιδιών σας στο πρόγραμμα «Σχολικά Γεύματα» που υλοποιεί το Υπουργείο Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

Παρακαλούμε να τις έχετε υπογράψει και να τις φέρετε στο σχολείο μέχρι την Τρίτη 18-09-2018.

Επιπρόσθετα πρέπει να προσέξετε πολύ και να δηλώσετε με ακρίβεια αν το παιδί σας  δεν έχει ή έχει αλλεργία, δυσανεξία σε συγκεκριμένες τροφές.

Σε περίπτωση που έχει κάποια αλλεργία-δυσανεξία, να σημειώσετε, εφόσον γνωρίζετε, τις τροφές που την προκαλούν στην υπεύθυνη δήλωση.

Με εκτίμηση, Δημοτικό Σχολείο Εξαμιλίων.