Συμμετοχή μαθητών του σχολείου μας στην 8η γιορτή του παιδικού βιβλίου!

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΞΑΜΙΛΙΩΝ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ | Κατηγορία ΑΡΘΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-2018 | , στις 19-04-2018

WP_20180419_10_54_20_Pro

Η Δημοτική βιβλιοθήκη Κορίνθου διοργανώνει για 8η συνεχόμενη φορά τη γιορτή παιδικού βιβλίου στην Κόρινθο και προσκαλεί όλους τους μαθητές να συμμετέχουν στη γιορτή δημιουργώντας μια ζωγραφιά με θέμα το αγαπημένο τους βιβλίο ή παραμύθι. Οι μαθητές του δημοτικού σχολείου Εξαμιλίων με πολύ κέφι και φαντασία έφτιαξαν καταπληκτικές ζωγραφιές , εμπνευσμένοι από τους αγαπημένους τους συγγραφείς!Όλα τα έργα των μαθητών-τριών θα εκτεθούν το Σάββατο 21-4-2018,  στο φουαγιέ του θεάτρου, στην Κόρινθο!Συγχαρητήρια στους μαθητές/τριες: Ηλιοπούλου Έλενα, Μπαλτάση Μαρία, Λόντρα Αγγελική, Κόλλια Άρτεμις, Γκούβα Νέλλη, Τσαντήλα Μαρίνα, Κυριλή Γεωργία, Λέσι Άννα, Νικόλλι Αλεξάνδρα, Νίκα Αικατερίνη, Αναργύρου Θεόδωρο, Σιούτη Ολυμπία, Τούντα Κάλλυ, Μήτση Κων/νο, Γκιώνη Ιωάννα,Ντόκα Έργκα, Μιχάλαρου Νεφέλη, Κουτσογκίλα Δήμητρα, Κιούση Γιάννη, Ηλιόπουλο Βασίλη, Ντότσι Μάρκο, Πετιμεζά Γεωργία, Τσαντήλα Σπύρο και όλους τους μαθητές του Δ1΄ , που εργάστηκαν και έφτιαξαν τόσο όμορφα έργα!