Φεβ 23 2018

Επίσκεψη στον πολυχώρο «Σιλό» στις Μυκήνες!

Οι μαθητές των Β’ , Γ΄και Δ΄ τάξεων του σχολείου μας,  ξεναγήθηκαν στο παλαιοπωλείο και στο εργαστήρι κεραμικής τέχνης. Στο προαύλιο του «Σιλο» γνώρισαν το Δούρειο Ίππο και ήρθαν σε επαφή με ανακυκλωμένα χρηστικά αντικείμενα.
  Έπειτα συμμετείχαν στο βιωματικό εργαστήρι κεραμικής, κατασκευάζοντας κεραμικά αντικείμενα καθοδηγούμενα απο ειδικούς.
Απολαυστική δραστηριότητα και ψυχαγωγία για τους μαθητές μας, που είχαν μια αξέχαστη εμπειρία!!!