ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ 2024

Γενικά

Το απόγευμα της 14ης Ιουνίου 2024 χτύπησε το τελευταίο κουδούνι για τη φετινή σχολική χρονιά!

Η αυλή του σχολείου μας γέμισε χαρά, γέλια, ενθουσιασμό αλλά και δάκρυα για τα εκτάκια μας, που ήρθε η ώρα να τα αποχαιρετήσουμε.

Το θέμα της γιορτής μας φέτος ήταν “Ο καθένας μόνος του μπορεί… αλλά όλοι μαζί μπορούμε καλύτερα!” Εμπνευσμένη από το ομότιτλο σχέδιο δράσης της σχολικής μας μονάδας, εναρμονισμένη απόλυτα με τη φιλοσοφία του σχολείου μας και το πνεύμα της συνεργασίας και της ομαδικότητας που επιδιώκουμε να καλλιεργούμε καθημερινά. Αποτέλεσε ένα αφιέρωμα στις αξίες της αποδοχής της διαφορετικότητας, της φιλίας, της αγάπης και της συνεργασίας.

Μέσα από τα δρώμενα και τα τραγούδια των μαθητών μας, το σχολείο μας είπε:

Ναι στη Φιλία, Ναι στη Συνεργασία, Ναι στην Αγάπη, Ναι στη Διαφορετικότητα, Όχι στη Βία!

Ακολούθησε μπουφές και ποτά, προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους μαθητές και τους γονείς τους για τη συνεργασία καθ’ όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς!

Ευχόμαστε ένα καλό και ξέγνοιαστο καλοκαίρι!

ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ 11
ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ 21