Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Την Πέμπτη 25 Μαΐου 2023, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ και της ΣΤ’  τάξης του Σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να λάβουν μέρος στους μαθητικούς αγώνες μίνι ποδοσφαίρου, μαζί με μαθητές Δημοτικών Σχολείων από όλη την Αιγιάλεια.

Όπως αναφέρουν οι διοργανωτές της εκδήλωσης: “Η διεξαγωγή των συγκεκριμένων σχολικών αγώνων – Αγώνες ΑθλοΠΑΙΔΕΙ’ΑΣ – αποβλέπουν στην προώθηση της «Δια Βίου Άσκησης». Επίσης στην συμβολή της διαμόρφωσης νέων γενεών αθλητών, προπονητών, διαιτητών, παραγόντων και κυρίως φιλάθλων με προσήλωση στις υψηλές αξίες του αθλητισμού και τις αρχές του «ευ αγωνίζεσθαι». Σκοπός μας είναι η Συμμετοχή και ο Συναγωνισμός αντί του Ανταγωνισμού.”

Πολλά συγχαρητήρια στις ομάδες μας για την προσπάθεια, τον σεβασμό και το ομαδικό πνεύμα που επέδειξαν στο γήπεδο, αλλά και στον προπονητή και Γυμναστή του Σχολείου μας, κύριο Κωνσταντίνο Ντρισμπιώτη!

ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ1 1