ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ

Την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2022 πραγματοποιήθηκε η αποχαιρετιστήρια γιορτή της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας. Μια γιορτή γεμάτη νοσταλγία, χιούμορ, συγκίνηση, πολύ παιχνίδι, τραγούδι και χορό, αφιερωμένη στους μαθητές της έκτης  τάξης, που αποχαιρέτησαν το σχολείο τους το αγαπημένο, το μικρό  σαν αγκαλιά και πλατύ σαν τη θάλασσα και τη ζωή. Ανάμεσα σε γέλια και δάκρυα, σε αναμνήσεις από τα έξι  χρόνια στο δημοτικό σχολείο  και σε όνειρα για την καινούρια σελίδα της ζωής τους  τα 16 εκτάκια του σχολείου μας είπαν αντίο.

Ευχαριστούμε θερμά τη δασκάλα Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας, κυρία Κωνσταντίνα Πλακούδα και τη δασκάλα της τάξης, κυρία Ελένη Μητροπούλου για την άψογη οργάνωση και τον συντονισμό της εκδήλωσης, αλλά και όλο το εκπαιδευτικό και βοηθητικό προσωπικό του σχολείου για τη βοήθεια. Τέλος, ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για την ευγενική προσφορά των δώρων και των γλυκισμάτων, αλλά και για τη βοήθεια στην ηχητική κάλυψη της εκδήλωσης!

Καλή πρόοδο, παιδιά μας και καλό καλοκαίρι!

Σας ευχόμαστε ολόψυχα να ζήσετε στη ζωή σας ένα δικό σας όμορφο και μακρινό ταξίδι!

GIORTI2 1 1 GIORTI1 1 1