Γιορτή για τη λήξη του σχολικού έτους 2013-2014

Τελείωσε σήμερα μια ιστορία, κάπως διαφορετική, αλλιώτικη απ΄ τις άλλες, ξεχωριστή.—Γεμάτη συναισθήματα, ίσως κάπως μελαγχολική είναι αλήθεια.

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά διοργανώσαμε την αποχαιρετιστήρια εκδήλωσή μας. Κλείσαμε ακόμα ένα ταξίδι με οδηγούς τα παιδιά και τους δασκάλους. Ένα ταξίδι γεμάτο δράσεις, εμπειρίες και συγκινήσεις. Ένα ταξίδι φωτισμένο από τα παιδικά βλέμματα… Μαζί απογειώσαμε την φαντασία μέσα από φωτεινές διαδρομές, με μουσική που μπερδεύτηκε γλυκά με τα λόγια, με χρώματα από τις πινελιές των μικρών παιδιών και όλοι μαζί συνταξιδιώτες  ανακαλύψαμε τη μαγική χώρα του παραμυθιού.

Με μια ζεστή και ξεχωριστή εκδήλωση αποχαιρέτησαν το σχολικό έτος οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί  του Δημοτικού Σχολείου της Ελιάς.

Αντίγραφο από IMG_5196

Αντίγραφο από IMG_5202