Δωρεά “Γεωργίου & Βικτωρίας Καρέλια” στο Δημοτικό Σχολείο Μελιγαλά

Οκτ 201924

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου Μελιγαλά, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Μελιγαλά, η Σχολική Επιτροπή και η Δημοτική Αρχή του Δήμου Οιχαλίας, σας εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες μας για τη σημαντική δωρεά στην οποία προβήκατε, για την κάλυψη βασικών αναγκών του σχολείου μας σε ηλεκτρονικούς υπολογιστές και προτζέκτορες οροφής.
    Αυτή είναι και η ελάχιστη ένδειξη εκτιμήσεως και ευχαριστίας, έναντι της αξιόλογης και αξιέπαινης πράξης σας, στην οποία προχωρήσατε, χωρίς να είστε υποχρεωμένοι, στηριζόμενοι αποκλειστικά στη βάση του εθελοντισμού και της προσφοράς.

Όπως αναφέρει και η εφημερίδα “Ελευθερία” στο άρθρο της…… γνωστοποιούμε και εμείς με τη σειρά μας…..Πέντε διαδραστικούς πίνακες για τις αίθουσες διδασκαλίας του Δημοτικού Σχολείου Μελιγαλά δώρισε το ίδρυμα “Γεωργίου & Βικτωρίας Καρέλια” στο Δήμο Οιχαλίας.

Τον εξοπλισμό παρέδωσε την Τρίτη 22/10/2019 η πρόεδρος του ιδρύματος Βίκυ Καρέλια στη Δήμαρχο Γιώτα Γεωργακοπούλου , στον πρόεδρο της Πρωτοβάθμιας Σχολικής Επιτροπής του Δήμου Κώστα Πέτροβα, στο Διευθυντή του σχολείου Νίκο Τσακπινέλλη και σε εκπροσώπους των διδασκόντων και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Η Δήμαρχος Οιχαλίας, αφού ευχαρίστησε την κ.Καρέλια για τη γενναιόδωρη αυτή προσφορά , εξήρε το κοινωφελές έργο του ιδρύματος και ιδιαίτερα της προέδρου του , “ειδικά τις δύσκολες αυτές ημέρες που περνάει ο τόπος μας, με την ελπίδα ο δήμος μας να σταθεί κοινωνός παρόμοιων ενεργειών στο μέλλον.”

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| με ετικέτα , , , ,  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δωρεά “Γεωργίου & Βικτωρίας Καρέλια” στο Δημοτικό Σχολείο Μελιγαλά

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Οκτώβριος 2019