Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2/10/17

Δεκ 201712

Τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017 το σχολείο μας γιόρτασε την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Όλες οι τάξεις συμμετείχαν σε πληθώρα δραστηριοτήτων εντός και εκτός αίθουσας! Διαβάσαμε παραμύθια με αθλητικό ιδεώδες, φτιάξαμε αφίσες και ζωγραφιές σχετικές με το πνεύμα του αθλητισμού και έπειτα βγήκαμε στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας για να χαρούμε το ομαδικό παιχνίδι! Όλες οι τάξεις σε ομάδες έπαιξαν με μπαλόνια και μπάλες, χόρεψαν, έκαναν σκυταλοδρομίες, έπαιξαν μπάσκετ και ποδόσφαιρο και τέλος στεφανώθηκαν με στεφάνια ελιάς!!!

1. 23/01/1956: Οι κύπριοι μαθητές απέχουν από τα μαθήματά τους σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τις συλλήψεις συμμαθητών τους που διαδήλωναν υπέρ της ένωσης της Κύπρου με την Ελλάδα.