«Τα ευέλικτα καπάκια»

καπακιαΕνισχύοντας την προσπάθεια των  «Gefyristas», οι οποίοι  έχουν δημιουργήσει ένωση πολιτών με τους νυν και πρώην εργαζομένους στην Γέφυρα Ρίου Αντιρρίου καθώς και από τους φίλους αυτών, το σχολείο μας συμμετέχει, στη δράση «Τα ευέλικτα καπάκια», που διοργανώνεται από το Τμήμα Περιβαλλοντικής Εκπ/σης Πρωτ/μιας Εκπαίδευσης Αχαΐας και τους «Gefyristas».

Στα πλαίσια της δράσης συλλέγονται πλαστικά καπάκια από μπουκάλια εμφιαλωμένου νερού, αναψυκτικών, γάλακτος κλπ.  από το σχολείο και το σπίτι, τα οποία στο τέλος της χρόνιας ια παραδοθούν, μέσω του Τμήματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Αχαΐας, στη «Γέφυρα» και θα χρησιμοποιηθούν για την αγορά αναπηρικών αμαξιδίων.

Η δράση αφορά όλους τους μαθητές , αλλά και όποιον άλλον θα ήθελε να βοηθήσει.

Κατηγορίες: Κοινωνικό Σχολείο, Περιβαλλοντική Εκπαίδευση. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.