Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Την Δευτέρα 6 Οκτωβρίου 2014, ημέρα που έχει οριστεί ως «Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού», το ημερήσιο πρόγραμμα των μαθητών διαφοροποιήθηκε, προκειμένου να συμπεριλάβει δράσεις γύρω από το θεματικό άξονα «Ρατσισμός και Διαφορετικότητα, όλοι διαφορετικοί όλοι ίσοι». Κατά  την υλοποίηση τον δράσεων οι μαθητές διάβασαν βιβλία-παραμύθια, παρακολούθησαν σχετικά βίντεο, έφτιαξαν αφίσα και δραματοποίησαν ένα δικό τους σενάριο.

Την ίδια μέρα οι μαθητές/ τριες είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά και να συνομιλήσουν με τον προπονητή και παίκτες της ΠΑΕ Παναιγιάλειος, που επισκέφτηκαν το σχολείο μας με αφορμή τον εορτασμό της συγκεκριμένης ημέρας.

Picture2

Κατηγορίες: Ασφάλεια στο Διαδίκτυο, Καινοτόμα προγράμματα, Κοινωνικό Σχολείο. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.