9η θέση στον Τελικό της Ολυμπιάδας Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2018!

Η ομάδα του Δημοτικού σχολείου Εκάλης με όνομα «SPARE PARTS» κατέκτησε την ένατη θέση στην κατηγορία wedo regular challenge στον τελικό της Ολυμπιάδας Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2018, ανάμεσα σε δεκαοκτώ ομάδες. Σας καλούμε να συγχαρείτε τους μαθητές για την προσπάθεια τους, τον προσωπικό χρόνο που αφιέρωσαν, καθώς και το τελικό αποτέλεσμα, παρά τις αντίξοες συνθήκες που αντιμετώπισαν. Οι μαθητές: Αλεξάκος Λουκάς, Μπουκουβάλας Χρήστος και Αλεξάκος Νίκος ενέργησαν με σοβαρότητα, χαμόγελο και πάντα συγκεντρωμένοι στο στόχο τους.
Σημειώνεται ότι η ομάδα συμμετείχε με έναν από τους χαμηλότερους προϋπολογισμούς εξόδων, όπως και στην ομώνυμη ταινία («SPARE PARTS», 2015).

Σας ευχόμαστε Καλό Καλοκαίρι!!!!!

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις, ΣΤ΄ Τάξη, Τ.Π.Ε. - Πληροφορική. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.