Πανελλήνιος Διαγωνισμός Ρομποτικής 2018

146 ομάδες δημοτικού στην κατηγορία “Εποικισμός στον Άρη” και 50 στη “Wedo 2.0 Ποδόσφαιρο”, 94 ομάδες γυμνασίου στη “Βυζαντινή Αυτοκρατορία και Επικοινωνίες (Φρυκτωρίες)” και 23 ομάδες λυκείου στην “Αειφόρο Ανάπτυξη και Επιχειρηματικότητα”, καθώς επίσης και 58 εθελοντές κριτές βρέθηκαν την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου στις Ολυμπιακές εγκαταστάσεις στο Γαλάτσι..

Σας καλούμε όλοι μαζί να χειροκροτήσουμε την προσπάθεια των πέντε δικών μας μαθητών και του προπονητή τους που συμμετείχαν με επιτυχία στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής. Το project των παιδιών “Martian Crab” συγκέντρωσε εγκωμιαστικά σχόλια από τα άλλα σχολεία, τους προπονητές τους, τους κριτές και τους υπόλοιπους παρευρισκόμενους. Η πολύμηνη προσπάθεια των παιδιών και του προπονητή τους, τους  οδήγησε σε ένα ταξίδι γνώσης, εμπειριών και στην ανάπτυξη δεξιοτήτων συνεργασίας, συναδελφικότητας και ευγενούς άμιλλας που αποτελεί το βασικό στόχο ενός τέτοιου διαγωνισμού.

Και εις ανώτερα!

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες, ΣΤ΄ Τάξη, Τ.Π.Ε. - Πληροφορική. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.