Η συνεργασία του σχολείου με την οικογένεια αποτελεί σημαντικό παράγοντα για την πρόοδο του παιδιού και την αποτελεσματικότητα της σχολικής πράξης. Μια τέτοια συνεργασία έχει αποδειχτεί πως δημιουργεί μια ισχυρή ομάδα. Μέσω της συνεργασίας αυτής, οι γονείς δίνουν τις απαραίτητες πληροφορίες για το παιδί και οι εκπαιδευτικοί καταρτίζουμε το εξατομικευμένο πρόγραμμα εκπαίδευσης (Ε.Π.Ε.) για κάθε μαθητή μας, με στόχους που ανταποκρίνονται στις ιδιαίτερες ανάγκες του ίδιου και της οικογένειά του. Οι στόχοι αυτοί αφορούν την σταδιακή εξέλιξη του μαθητή, τόσο στο σχολικό, όσο και στο οικογενειακό περιβάλλον.

Ο σύλλογος διδασκόντων έχει ορίσει κάθε πρώτη Τρίτη του μήνα, ως μέρα συνάντησης με τους γονείς, κατά την οποία οι γονείς μπορούν να επισκέπτονται το σχολείο από τις 13:15-14:00 μμ για να ενημερώνονται για την πορεία των μαθητών. Επιπλέον υπάρχει δυνατότητα έκτακτων επισκέψεων και συναντήσεων μετά από τηλεφωνική συνεννόηση με το σχολείο.

Για προγραμματισμό μπορείτε να καλέσετε στο τηλέφωνο 22850-62336.

Το Σχολείο μας είναι ανοικτό για όλους. ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!