Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2020-21

Σήμερα, Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020, πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά στον προαύλιο χώρο του νέου διδακτηρίου του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου και Ειδικού Νηπιαγωγείου Κορυδαλλού, τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας από τον κορονοϊό!

Κατά την είσοδο τους στο νέο σχολικό συγκρότημα, οι μαθητές παρέλαβαν από ένα παγούρι νερού και ένα αντισηπτικό.

Μετά τον αγιασμό, ο Διευθυντής του Σχολείου μας, κος Ηρακλής Παληάς, καλωσόρισε τους μαθητές, τους γονείς και τους εκπροσώπους του Δήμου Κορυδαλλού στο νέο μας σχολικό συγκρότημα, όπου ακολούθησε ξενάγηση!

Με την παρουσία του μας τίμησαν ο Δήμαρχος Κορυδαλλού κος Νίκος Χουρσαλάς και ο νέος Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Διεύθυνσης Πειραιά κος Νανόπουλος Αλέξανδρος, οι οποίοι ευχήθηκαν σε όλους καλή σχολική χρονιά και καλή αρχή στο νέο μας διδακτήριο!

Επίσης, παρακολούθησαν τον αγιασμό οι δημοτικοί σύμβουλοι: κος Μανούσος Απόστολος, κος Τσιρακίδης Χαράλαμπος, κος Μελάς Ιωάννης, κος Τζέρπος Κυριάκος, κα Κωτσίδου Ελευθερία, κος Παπαδογεώργης Δημήτριος, κος Δημόπουλος Γεώργιος, κος Αρώνης Απόστολος και η πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κα Κατσάνου Κουτσοδόντη Μερόπη.

Ευχόμαστε καλή αρχή και καλή σχολική χρονιά με υγεία!