Εισήγηση με θέμα “Διατροφή” για τη Σχολή Γονέων

Στα πλαίσια των μαθημάτων της Σχολής Γονέων, που εισηγείται η κοινωνική μας λειτουργός κα Αγγελική Πασσαλίδου, πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 26/3/2019 και την Τρίτη 02/04/2019 στο χώρο του σχολείου μας, ενημέρωση με θέμα «Διατροφή».

Η νοσηλεύτρια του σχολείου μας κα Ελένη Σμυρλή, μαζί με την προσκεκλημένη της διατροφολόγο κυρία Κελίνα Φίλη ανέλαβαν να παρουσιάσουν το παραπάνω θέμα στη σχολή γονέων, στο πλαίσιο του προγράμματος αγωγής υγείας μέσω του σχολείου, της οικογένειας και της κοινότητας σε συνεργασία με την Ένωση Νοσηλευτών Ελλάδος (ΕΝΕ).

Οι γονείς, που παρακολούθησαν την εισήγησή τους, είναι πλέον σε θέση να γνωρίζουν ποια είναι η υγιεινή διατροφή, να αντιμετωπίσουν τις δυσκολίες που υπάρχουν σε σχέση με τις ειδικές διατροφικές ανάγκες και ιδιαιτερότητες των παιδιών τους.

Τις ευχαριστούμε από καρδιάς για την προσπάθειά τους.